Празничния 11 май в ПТГ „Цар Симеон Велики“ продължи сред величието на старата българска столица – Велики Преслав, където учениците от 8a, 8б и 8в клас взеха участие в традиционния и тържествен ритуал за встъпване в редиците на Симеоновото войнство.

С вълнение, гордост и обещание да пазят традициите на училището, най-младите ученици станаха част от голямото семейство на ПТГ „Цар Симеон Велики“.

Кръстникът на училището – г-н Георги Майсторски приветства новото попълнение и пожела на всички ученици и учители още повече успехи, вдъхновение и покорени върхове в техниката и науката.

По време на посещението си учениците разгледаха Националния историко-археологически резерват с музей „Велики Преслав“ и се докоснаха до славното минало, оставило ярка следа в българската история. 🇧🇬