Училищен кръг на състезанието „Най-добър техник в машиностроенето“

С много ентусиазъм, техническо мислене и практически умения ученици от Професионална техническа гимназия „Цар Симеон Велики“ взеха участие в училищния кръг на ежегодното състезание „Най-добър техник в машиностроенето“.

Състезанието премина в два етапа:

• Теоретичен тест, съдържащ въпроси по информационни технологии, материалознание, техническо чертане, техническа механика, електротехника, електроника и машинни елементи.

• Приложно-творческа задача, включваща детайлиране по зададен чертеж и довършване на чертеж на резбово съединение.

Освен състезателния характер, инициативата имаше и важна образователна цел – да мотивира младите хора да се развиват в техническите професии, както и да им даде възможност да проверят знанията си в практическа среда и да натрупат ценен опит.

Класираните на първите две места ученици ще представят ПТГ „Цар Симеон Велики“ на националния кръг на състезанието, който ще се проведе през март 2026 г.